Geld Vietnam

Geld Vietnam

De nationale munteenheid van Vietnam is de Dong. Voor een euro krijg je momenteel ruim 26.000 Dong terug. Er zijn bankbiljetten van 500 tot en met 500.000 Dong. Naast de Vietnamese Dong kun je vaak ook met de Amerikaanse Dollar betalen. Vaak worden de prijzen ook vermeld in Dollars, met name in hostels of in reisbureaus. Deze bedragen kun je echter wel gewoon in Dong afrekenen. Let er wel op dat je het bedrag voor je visum bij aankomst in Vietnam wel in Dollars moet betalen.

Pinnen in Vietnam

In alle grote steden en toeristische trekpleisters zijn genoeg pinautomaten te vinden en ook met een Nederlandse bankpas levert dat bijna nooit problemen op. Je bent ook niet zoveel transactiekosten kwijt per opname. Wel is het een nadeel dat je vaak maximaal maar 2 miljoen dong per keer kunt pinnen. Hierdoor ben je alsnog relatief veel geld kwijt per opname. Neem zoveel mogelijk geld tegelijk op om te voorkomen dat je hier onnodig veel geld aan kwijt bent. Je kunt ook bij veel banken met een creditcard geld opnemen, maar hier betaal je wel extra geld voor. Hieronder vind je een overzicht van de populairste banken in Vietnam, hoeveel je daar kunt opnemen (*dit kan per pinautomaat verschillen) en wat je aan transactiekosten betaalt.

Bank Max. opname Kosten per transactie
Military Bank ₫ 5.000.000 ₫ 49.500
Commonwealth ₫ 5.000.000 ₫ 40.000
Agri Bank ₫ 3.000.000 ₫ 22.000
Vietcombank ₫ 2.000.000 ₫ 50.000
BIDV ₫ 2.000.000 ₫ 30.000
Citibank ₫ 5.000.000 ₫ 55.000
ACB ₫ 3.000.000 ₫ 55.000

Geld Vietnam


Budget backpacken in Vietnam

Vietnam behoort tot de goedkoopste landen van Azië. Als je op de kosten let kun je voor weinig geld door dit diverse land reizen. Met name als je kiest voor lokaal vervoer, voornamelijk in hostels overnacht en zoveel mogelijk Vietnamees eet blijven de kosten beperkt. Als je wat meer internationale gerechten wilt eten, in wat luxere accommodaties wilt slapen en wellicht gebruik wilt maken van een binnenlandse vlucht kunnen de kosten wel oplopen.

In de onderstaande tabel geven we een globaal overzicht van het budget per dag dat je nodig hebt om te backpacken in Vietnam. Uiteraard verschilt dit enorm per persoon. We hebben daarom de kosten opgedeeld drie groepen;
> Backpacker – reist rond met een beperkt budget en bespaart waar mogelijk.
> Flashpacker – let op de kosten, maar is bereid om af en toe wat meer uit te geven.
> Luxere toerist – wilt het met name zo leuk mogelijk hebben en kijkt nauwelijks naar de kosten.

Budget Backpacker Flashpacker Luxer
Overnachten € 7 € 12 € 34
Vervoer € 7 € 9 € 12
Eten en drinken € 7 € 10 € 12
Activiteiten € 6 € 9 € 13
Totaal € 27 € 40 € 62

Veelvoorkomende kosten in Vietnam

In onderstaande tabel hebben we een aantal van de veelvoorkomende kosten van je reis door Vietnam opgeschreven. Zo krijg je een indicatie wat je gemiddeld kwijt bent voor een maaltijd, je vervoer, een overnachting en voor de populaire activiteiten. Uiteraard verschillen de prijzen wat per restaurant en bestemming. Het noorden van Vietnam is goedkoper dan het zuiden van het land en ook in de populaire strandplaatsen ben je wat meer geld kwijt voor een accommodatie. Bovendien kunnen er behoorlijke verschillen in het hoog- en laagseizoen zijn. Daarom hebben we zowel de laagste als de hoogste prijzen die we zijn tegengekomen vermeld.

Eten en drinken Dong
Koffie in hip koffietentje D 20.000-35.000
Flesje water supermarkt D 5.000-7.500
Streetfood D 10.000-30.000
Lokale maaltijd D 30.000-120.000
Westerse maaltijd D 100.000-300.000
Biertje in supermarkt D 15.000-30.000
Biertje in restaurant D 10.000-40.000
Fruit shake D 40.000-80.000
Cocktail D 50.000-100.000
Vervoer
Scooter per dag D 100.000-150.000
Busrit van enkele uren D 250.000-350.000
Lange treinrit D 750.000-1.400.000
Binnenlandse vlucht D 1.000.000-3.500.000
Overnachten
Slaapzaal in simpel hostel D 50.000-200.000
Slaapzaal in luxer hostel D 200.000-350.000
Simpele tweepersoonskamer D 100.000-275.000
Luxere tweepersoonskamer D 275.000-500.000
Kamer in resort met zwembad D 400.000-700.000
Activiteiten
Trekking door Sapa D 550.000-1.000.000
Hoa Lo gevangenis in Hanoi D 30.000
Entree Old Town in Hoi An D 120.000
War Remnants Museum in Ho Chi Minh City D 40.000


Toegang tot het War Remnants Museum in Ho Chi Minh City kost D 40.000


Creditcard Vietnam aanvragen

Voor sommige accommodaties is een creditcard noodzakelijk. Wij adviseren daarom altijd een creditcard mee te nemen tijdens je backpack reis. Ook om geld te pinnen heb je op sommige locaties een creditcard nodig. Als je een vliegticket wilt kopen is een creditcard vaak een must. Voor noodgevallen is een creditcard natuurlijk ook erg handig. Via Creditcard.nl kun je gemakkelijk alle creditcards vergelijken. Hierdoor kun je een creditcard kiezen die bij jou past en aan jouw wensen voldoet!

Van tevoren geld wisselen

We raden aan om altijd voordat je een land bezoekt alvast wat lokale valuta te bemachtigen. Je hele reisbedrag is zeker niet nodig, maar een euro of 50 in de lokale valuta is wel zo prettig. Het komt namelijk regelmatig voor dat pinautomaten op vliegvelden niet werken. Dan is het wel zo handig om genoeg geld op zak te hebben om naar het hostel te komen. Geld wisselen op het vliegveld is echter ontzettend duur, je betaalt veel commissie. Dit kun je voorkomen door online je buitenlands geld te bestellen. Dit kun je het beste doen via GWK Travelex. Hier ben je het goedkoopste uit en je kunt je geld makkelijk ophalen bij een van de vele afhaalpunten, ook op Schiphol.

Reisgids Vietnam

Lees verder over Vietnam

Wees sociaal